21-10-2007 Święty
 

Idźcie na wybory

Bo inaczej wygrają Pisiory

No gorąca kampania była. Na początku wydawała się dość miałka. Mój główny zarzut, dotyczący kampanii PO się zdezaktualizował. Zawsze sądziłem że ta partia ma kampanie bez jaj. Nie sięga po gorzej wykształcony elektorat, to błąd. Tym razem błąd udało się naprawić. Platforma sięgała po każdy możliwy elektorat. Próbowała nawet sięgnąć po RadioMaryjną część społeczeństwa. To się chyba nie udało. Za to udało się chyba sięgnięcie po lewicową część głosujących, zresztą ubolewał nad tym, zbity z tropu Aleksander Kwaśniewski.

Nasz Wspaniały premier zaskoczył mnie, a w zasadzie nie zaskoczył, taką wypowiedzią: ”Przeprowadzana jest wielka operacja socjotechniczna. Te sondaże są sfałszowane. My mamy własne, które dają nam zwycięstwo. To byłby wielki triumf kłamstwa, gdyby Prawo i Sprawiedliwość przegrało wybory. ”. Bolszewizm w najczystszej postaci. Widać lata PRL-owskiej edukacji nie poszły na marne.

Pamiętajcie że jest cisza wyborcza. Ja mam to w dupie. Możecie mi zarzucić że faworyzuję Platformę. Przyznam, że jest w tym ziarno prawdy. Ogólnie proponuję przyjąć inny podział partii na polskiej scenie politycznej. Proponuję je podzielić na poważne i niepoważne. Różne mogą być kryteria tej klasyfikacji. Nie mniej jednak, do poważnych zaliczyłbym: PO LiD oraz PSL, czyli przyszłych prawdopodobnych koalicjantów. Resztę uznaję za niepoważną. Wynika z tego, że ostatnio byliśmy rządzeni przez niepoważnych ludzi, pora to zmienić.

Ja odbieram wybory i demokrację ogólnie, jako coś w rodzaju ekosystemu. Może to niezbyt precyzyjne stwierdzenie, więc uściślę. Chodzi o to że partie można potraktować jako gatunki, a wyborców jako środowisko. Jka to w biologii presja środowiska reguluje wygląd (i nie tylko) gatunków. Wniosek: zostaną najlepiej przystosowani. Chwała demokracji za to. Niektórzy mogą twierdzić że to ściema, ale tak nie jest. Im więcej z nas pójdzie na wybory, tym większa presja środowiska, czyli nas wyborców. Tym lepsza reprezentacja społeczna (bardziej zainteresowani niech postudiują statystykę matematyczną.). Tym razem zapowiada się niezła frekfencja.

Na zakończenie tego zbyt krótkiego, jak na ustalone standardy KonglO, artykułu chcialem przewidzieć wynik wyborów:

  • PiS: 50%
  • PO: 50% + jeden głos
  • Reszta partii musi się zadowolić tym co zostało.
  • Frekwencja: 98%.

To tyle na dziś, Pa !!!

Święty  

1.   21.10.2007   23:56:43 Święty
Wiem, że bardzo kiepski artykuł. Nieważne. Cieszę się zajebiście. Aaaaaaaaaaaaaaaa... !!!
2.   29.10.2007   16:44:51 Szczepan Zamokły - Satanowski
Jako aktywny, falowo, uczestnik życia na Konglo jednak proponuję żebyś taki artykuł następnym razem napisał w piątek do północy... Gdyby ktoś chciał Cię ścignąć za złamanie ciszy to raz :), a dwa taka cisza to jest obyczaj, który warto utrzymać. Chociaż formalnie do udziału w wyborach można nawoływać cały czas i nigdzie nie wezwałeś wprost na kogo głosować więc zarzut złamania ciszy wyborczej byłby trudny do udowodnienia, ale napisałeś (nie tylko między wierszami) na kogo nie głosować. Czerpiąc z "najdonioślejszych" wzorców partii, którą skrytykowałeś zastosowałeś kampanię negatywną :) Aż dziw, że nie było Cię w tym spocie wyborczym: "Już wkrótce Polacy zaczną wracać do domu(...). A przy nowoczesnych drogach powstaną nowoczesne stadiony i pływalnie."

Ciężko będzie PO budować Polskę "by żyło się lepiej" skoro nawet jej wyborcy mają prawo w dupie :)

Tak na serio to wybory wygrało PiS, ale Ferdek Rymarz z PKW swój chłop i dał się namówić by zrobić Ci prezent na urodziny. Wszystko mam nagrane ;)
3.   29.10.2007   18:27:18 Święty
To miło, miło. Pewnie zrobił to za flaszkę ;->
4.   30.10.2007   12:22:32 Johhny spierdolony
Piotrze, głosowałeś na zabójców ojca Popiełuszki. Byś się wstydził.
5.   30.10.2007   16:57:46 Święty
Wstydzę się ogromnie. Przepraszam. Następnym razem zagłosuję na zabójców nienarodzonych dzieci, potem na zwolenników kary śmierci i koło się zamknie.